5.1 in masina

Postati aici tot ce tine de muzica in masina.

5.1 in masina

Postby MeDeVe on 11 Jun 2010 23:00

acum multi ani mi-am cuparat un sistem 5.1 pentru calculator si am ramas uimit de fidelitate... era un Tevion pe care am dat 50 euro in 2003. Intrebarea este: exista asa ceva si pentru masina? 5.1? ceva scheme?
..Camere-Live.Net - Suntem cu ochii pe tine !!!
MeDeVe
moderator

Re: 5.1 in masina

Postby ulybmw on 16 Jun 2010 18:46

Pai desfa-l si vezi la ce tensiune/tensiuni se alimenteaza...si-l adaptezi pentru masina.....oricum il alimentezi la un semnal audio stereo....
La auto gasesti majoritatea sistemelor audio de gen 4 boxe alimentate de la un semnal stereo dispus stanga-dreapta (semnalul stereo e pt stanga -dreapta) si cu balans fata-spate, eventual si cu o iesire pentru subwoofer...
Nu cred ca exista sisteme audio auto care sa creeze un efect surround pe patru canale independente....practic e spatiul prea mic si prea zgomotos :P pentru a percepe efectele audio.
ulybmw

Re: 5.1 in masina

Postby MeDeVe on 16 Jun 2010 23:28

pai si daca-mi pun calculatorul cu totul in masina? am un convertor care face 220 (sau modific sursa pc-ului)
..Camere-Live.Net - Suntem cu ochii pe tine !!!
MeDeVe
moderator

Return to Sonorizare auto